تولدی دیگر

مهین شهابی هم درگذشت
نویسنده : بابای حسین کوچولو - ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۸٩
 

دعای روز دوازدهم :

اللهمّ زَیّنّی فیهِ بالسّتْرِ والعَفافِ واسْتُرنی فیهِ بِلباسِ القُنوعِ والکفافِ واحْمِلنی فیهِ على العَدْلِ والإنْصافِ وامِنّی فیهِ من کلِّ ما أخافُ بِعِصْمَتِک یا عِصْمَةَ الخائِفین .

خدایا در این روز مرا به حجاب و عفاف زینت ده ، و مرا به جامه قناعت و عدل و خوددارى بپوشان و در آن مرا بر عدل و انصاف وادار نما ، و آسوده ام دار در آن از هر چیز که می ترسم ، به حق نگاهداری ات اى حافظ ترسندگان.

..................................................................................................................

مهین شهابی ، بازیگر پیشکسوت سینما تلویزیون و تئاتر به علت تومور مغزی درگذشت .

مهین شهابی درگذشت

به گزارش واحد مرکزی خبر ، کاظمی مدیر پرستاری بیمارستان پارس بااعلام این خبر گفت : وی از 19 فروردین امسال با تشخیص بیماری سرطان بستری شد و مدت 4 ماه در کما بود و دیشب به علت افت علائم حیاتی درگذشت .

وی افزود : همه هزینه های درمان خانم شهابی را صدا وسیما پرداخت کرده است.

مهین نیک طبع مشهور به مهین شهابی در سال 1315 در تهران به دنیا آمد. وی بازیگری را در گروه اسکوئی ها که تازه به ایران آمده بودند فراگرفت و سپس به دعوت رئیس وقت اداره دراماتیک به آنجا رفت که بعد از بازی در چند نمایشنامه استخدام رسمی وزارت فرهنگ - هنر آن زمان شد .

او در صدها پیش صحنه در تئاتر سنگلج و تلویزیون بازی کرد و درفیلم هایی همچون«گاو» ، به عنوان بازیگر حضور داشت و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در فیلم های بسیاری همچون: «شیلات» ، «مزدوران» ، «مأموریت» ، «پنجره» ، «روز دیدار» ، «شهر لاجوردی» ، «بگذار زندگی کنم» و «گل مریم» ایفای نقش کرد.
         خبرآنلاین