تولدی دیگر

مرحوم مهین شهابی به خاک سپرده شد
نویسنده : بابای حسین کوچولو - ساعت ٢:٥٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۸٩
 

دعای روز چهاردهم :

اَللّهُمَّ لا تُؤ اخِذْنى فیهِ بِالْعَثَراتِ وَاَقِلْنى فیهِ مِنَ الْخَطایا وَالْهَفَواتِ وَلا تَجْعَلْنى فیهِ غَرَضاً لِلْبَلایا وَالاْفاتِ بِعِزَّتِکَ یا عِزَّ الْمُسْلِمینَ.

خدایا مگیر مرا در این ماه به لغزش‌ها و بازم دار در آن از خطاها و لغزش‌ها و قرارم مده در این روز هدف بلاها و آفات؛ به عزتت اى عزت بخش مسلمانان.

..........................................................................................................................

پیکر زنده یاد «مهین شهابی» با حضور جمع اندکی از هنرمندان از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) بدرقه شد.

به گزارش فارس پیکر زنده یاد «مهین شهابی» امروز در میان جمع اندک هنرمندان از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان تشییع شد.


بنابراین گزارش، در این مراسم «ایرج راد» مدیرعامل خانه تئاتر در سخنانی ضمن عرض تسلیت به خانواده مهین شهابی و جامعه هنرمندان در سخنانی گفت: جوانان امروز که در تلویزیون، فیلم‌ها و سریال‌هایی را با بازی مهین شهابی می‌بینند، این هنرمند را به جا نمی‌آورند. این مرحوم متولد سال 1315 بود که پس از 75 سال از میان ما رفت.

وی ادامه داد: هنرمندانی که در این مملکت خدمت می‌کنند، خالصانه فعالیت می‌کنند و از فوتشان هم در تاریخ و فرهنگ کشور ماندگار می‌شوند. مرحوم شهابی نیز کار خود را با دوبلاژ آغاز کرد و پس از آن به گروه آناهیتا پیوست. من افتخار همکاری با ایشان را در سه کار داشته‌ام. زنده‌یاد شهابی هنرمندی بود که خصوصیات اخلاقی منحصر به فردی داشت.


راد در ادامه اظهارداشت: او هنرمندی بود که با توجه به مشکلات فراوانی که داشت توانست سه فرزند خویش را به‌خوبی تربیت کند.


مدیرعامل خانه تئاتر در ادامه سخنان خود ضمن گلایه از عدم حضور هنرمندان در این مراسم تصریح کرد: مایه تأسف است که بسیاری از همکاران هنری کمتر در این جا حاضر هستند. امیدوارم که همه مشغول کار باشند، اما تهیه‌کنندگان وقتی می‌بینند چنین مراسم‌هایی در حال برگزاری است، شرایطی فراهم کنند تا هنرمندان بتوانند به مدت نیم‌ساعت هم که شده در چنین مراسم‌هایی حاضر شوند.


به گزارش فارس، در ادامه مراسم آرزو شهابی دختر زنده‌یاد شهابی نیز در سخنانی ضمن قدردانی از مردم، خانه تئاتر و صداوسیما گفت: برای من افتخار است که فرزند مادر و پدری هنرمند باشم و از همه عزیزانی که در این مدت یار ما بودند و نگذاشتند این بار بیش از این سنگین شود سپاسگزارم.

وی ادامه داد: از خانه تئاتر و آقای ایرج راد، آقای ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما و کلیه معاونانش تشکر می‌کنم که لحظه به لحظه در کنار ما بودند.


وی در ادامه گفت: مراسم هفتم مادرم به خاطر ماه رمضان برگزار نمی‌شود و ما هزینه آن را به مدرسه‌ای متعلق به عقب‌ماندگان ذهنی واقع در نوشهر تقدیم می‌کنیم.

در این مراسم، هنرمندانی نظیر حمید نعمت‌الله، جمشید جهان‌زاده، غلامرضا رمضانی‌فر، مهوش وقاری، اصغر بیچاره، حسن الیاسی، هرمز سیرتی، فردوس کاویانی، الهام پاوه‌ن‍ژاد، محمد ابهری، محمد ساربان، اکبر رحمتی و ... حضور داشتند.


منبع : فارس