تولدی دیگر

هشت پای پیشگو مرد
نویسنده : بابای حسین کوچولو - ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٤ آبان ۱۳۸٩
 
هشت پای معروف آلمانی که با پیشگویی در جام جهانی شهرت جهانی یافته بود، مرد.

به گزارش ایسنا، هشت پای معروف آلمانی که در آکواریوم اوبر هازن زندگی می‌کرد در جام جهانی با پیش‌بینی نتایج بازی‌ها توجه تمام رسانه‌ها و حتی مقامات سیاسی را به خود جلب کرده بود.

این هشت پای پیشگو که پل نام داشت کارش را با پیشگویی دیدارهای آلمان در مرحله گروهی جام جهانی 2010 آغاز کرد. پیشگویی درست دو پیروزی و یک شکست برای آلمان تمام توجه‌ها را به آکواریوم اوبرهازن در آلمان جلب کرد.

پل پیشگو غذای خود را از میان یکی دو ظرفی که پرچم کشورها روی آن کشیده شده بود انتخاب می‌کرد و در میان تعجب همگان از هر ظرفی که غذایش را انتخاب می‌کرد، همان کشوری که پرچمش روی ظرف غذا بود، بازی را با پیروزی پشت سر می‌گذاشت.

هشت پای پیشگو هر چند در مراحل ابتدایی و پیش بینی پیروزی آلمان مقابل انگلیس و آرژانتین مورد توجه آلمانی‌ها قرار گرفته بود، اما پس از پیشگویی پیروزی اسپانیا مقابل آلمان در مرحله نیمه نهایی جام جهانی مورد خشم و غضب ژرمن‌ها قرار گرفت و حتی مدیر یکی از رستوران‌های آلمان اعلام کرد حاضر است این هشت پا را به هر قیمتی تهیه کرده و طبخ کند.

پل پیشگو اما به شدت مورد علاقه اسپانیایی‌ها بود چرا که پیشگویی پیروزی اسپانیا در دیدار پایانی جام جهانی به واقعیت پیوست و این تیم برای نخستین بار قهرمان جام جهانی فوتبال شد.

هر چند به عقیده بسیاری از کارشناسان رنگ پرچم‌های کشورهای مختلف عامل تحریک این هشت پا در انتخاب ظرف غذا بود اما پیشگویی صددرصد درست تمام بازی‌ها مسئله‌ای بود که توجه همگان را به خود جلب کرد.

گفته می‌شود چشم هشت پا به رنگ قرمز حساسیت دارد و به همین دلیل پرچم‌هایی که رنگ قرمز بیشتر در آنها استفاده شده بیشتر توجه هشت پا را به خود جلب می‌کند به همین دلیل بود که هشت پا غذایش را از ظرفی برمی‌داشت که پرچم آلمان روی آن کشیده شده بود. تنها پرچم اسپانیا که رنگ قرمز بیشتری نسبت به پرچم آلمان دارد توانست توجه هشت پا را به خود جلب کند.

این اظهارنظر هرچند هیچ گاه از سوی محققان و پژوهشگران تایید نشد اما تا حد زیادی با واقعیت منطبق بود.

هشت پای آلمانی که رقابت‌های یورو 2008 را هم پیشگویی کرده بود 22 ماه عمر داشت.