تولدی دیگر

بذرپاش همدرد متکی !!!!
نویسنده : بابای حسین کوچولو - ساعت ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸٩
 

 عصر روز یکشنبه ، پس از کش و قوس های فراوان ، سرانجام بذرپاش از کابینه احمدی نژاد بیرون رفت ، اما دقایقی بعد ، رئیس جمهور حکم مشاور اجتماعی را برای او صادر نمود. با این حال ، بذرپاش بدون گرفتن این حکم ، از ریاست جمهوری خارج شد.

مهرداد بذرپاش رئیس سازمان ملی جوانان در جلسه دیروز هیات دولت برکنار شد تا در فاصله یک چشم بر هم زدن دومین عضو کابینه دولت دهم جایش را به یکی از چهره های مورد وثوق بدهد. 

در حالی که کمتر از یک هفته از عزل ناگهانی منوچهر متکی، وزیر سابق امور خارجه که با فعالیت اسفندیار رحیم مشایی و بقایی درحوزه سیاست خارجی مخالفت کرده بود می گذرد، مهرداد بذرپاش معاون احمدی نژاد که خود را از بختهای انتخابات ریاست جمهوری آینده می دانست، پس از برکناری از هیات مدیره سایپا در هفته گذشته، از ریاست سازمان ملی جوانان هم عزل شد و احتمالا جای خود را به خواهرزاده بقایی جانشین مشایی خواهد داد.

 

این برکناری های پیاپی در هیات وزیران یادآور عزلهای چهارم مرداد سال گذشته است که محسنی اژه‌ای و صفار هرندی از دولت نهم عزل شدند و سپس لنکرانی، مصری و فتاح، وزرای بهداشت، رفاه و نیرو به دلیل مخالفت با مشایی از قطار دولت دهم پیاده شدند.


 
گفته می شود خانم دکتر فرحناز ترکستانی، معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت به عنوان یکی از گزینه های جایگزین بذرپاش مطرح است. وی از بستگان بقایی، رئیس سازمان میراث فرهنگی است.

  

در حالی که تابناک و مشرق از برکناری بذرپاش خبر دادند، عصر ایران به نقل از سازمان ملی جوانان از استعفای بذرپاش خبرداد و کمی بعد خبر برکناری بذرپاش از خروجی برخی سایتها حذف شد و اکنون خبرگزاری رسمی دولت از برکناری بذرپاش خبر داده است.

مهرداد بذرپاش که پس از صادق امامیان مشاور جوان محمود احمدی نژاد در شهرداری تهران شد، پس از پیروزی احمدی نژاد در انتخابات سال 1384 به همین سمت در ریاست جمهوری منصوب شد.

بذرپاش پس از ازدواج با دختر علی احمدی، وزیر آموزش و پرورش دولت نهم که به دلیل مخالفت با مشایی در دولت دهم حذف شد و نیز ناکامی در انتخابات شورای شهر، ابتدا به مدیریت پارس خودرو و سپس به مدیر عاملی سایپا رسید، اما با انتصاب تیم مورد حمایت مشایی، وی به رغم میل شخصی از سایپا یه سازمان ملی جوانان رفت.

موضوع ادامه تحصیل وی در مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبایی بدون شرکت در کنکور اولین جنجال تحصیلی دولت نهم قبل از طرح موضوع مرحوم کردان و محمدرضا رحیمی بود.

بذرپاش پس از یک ماه از مصاحبه تلویزیونی خود با برنامه مثلث که در آن گفت تنها یک پراید قسطی دارد، روزنامه خصوصی وطن امروز را با سرمایه ای بالغ بر یک میلیارد تومان راه اندازی کرد و سپس در انتخابات ریاست جمهوری گذشته نیز تبلیغات سنگینی برای دکتر احمدی نژاد انجام داد. اما با تشکیل دولت دهم که پدرهمسر وی به صورت غیرمترقبه‌ای از آن حذف شد، وی نیز از مدیریت کارتل مالی سایپا برکنار شد و پست کم اهمیت تر ریاست سازمان ملی جوانان به او واگذار گردید.

برخی نزدیکان بذرپاش در تلاش بودند با توجه به جوانی و خوش سیما بودن و ارتباط خوب وی با بسیج و اصولگرایان، وی را به عنوان کاندیدای دوره بعد ریاست جمهوری مطرح کنند. 

واکنش بذرپاش به خبر برکناری

رئیس سازمان ملی جوانان گفت: رفتنم از این سازمان محتمل است و تا پایان جلسه امروز هیأت دولت این موضوع قطعی می شود.


مهرداد بذرپاش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر درحاشیه جلسه عصرامروز هیات دولت درباره خبر برخی منابع مبنی بر تغییر سازمان ملی جوانان افزود: دیروز و امروز هنوز چیزی به اینجانب ابلاغ نشده است و من از ساعت 12 امروز تاکنون در شش جلسه هیأت دولت شرکت کرده ام.

وی گفت: البته از چند وقت پیش به این جمع بندی رسیده ایم و در پایان جلسه امروز هیأت دولت که ساعتی دیگر خواهد بود ، ماندن یا رفتنم به طور دقیق مشخص خواهد شد.