آیا ریسک می کنید؟

پادشاهی دو شاهین کوچک به عنوان هدیه دریافت کرد. آنها را به مربی پرندگان دربار سپرد تا برای استفاده در مراسم شکار تربیت کند.
یک ماه بعد، مربی نزد پادشاه آمد و گفت که یکی از شاهین‌ها تربیت شده و آماده شکار است اما نمی‌داند چه اتفاقی برای آن یکی افتاده و از همان روز اول که آن را روی شاخه‌ای قرار داده تکان نخورده است.
 
این موضوع کنجکاوی پادشاه را برانگیخت و دستور داد تا پزشکان و مشاوران دربار، کاری کنند که شاهین پرواز کند. اما هیچکدام نتوانستند. روزبعد پادشاه دستور داد تا به همه مردم اعلام کنند که هر کس بتواند شاهین را به پرواز درآورد پاداش خوبی از پادشاه دریافت خواهد کرد.
 صبح روز بعد پادشاه دید که شاهین دوم نیز با چالاکی تمام در باغ در حال پرواز است.دستور داد تا معجزه‌گر شاهین را نزد او بیاورند.
 
درباریان کشاورزی متواضع را نزد شاه آوردند و گفتند اوست که شاهین را به
پرواز درآورد. پادشاه پرسید: "تو شاهین را به پرواز درآوردی؟ چگونه اینکار را کردی؟ شاید جادوگر هستی؟"
 
کشاورز که ترسیده بود گفت:
سرورم، کار ساده‌ای بود، من فقط شاخه‌ای راکه شاهین روی آن نشستهبود بریدم. شاهین فهمید که بال دارد و شروع بهپرواز کرد.
 
 گاهی لازم است برای بالا رفتن، شاخه‌های زیر پایمان را ببریم چقدر به شاخه‌های زیر پایتان وابسته هستید؟
 
 آیا توانایی‌ها واستعدادهایتان را می‌شناسید؟
آیا ریسک می‌کنید؟
 
/ 7 نظر / 22 بازدید
بیداد کرمانشاهی

سلام[گل] استاد یکی رو پیدا کن بیاد این شاخه زیر پای من رو ببره شاید با مغز بیافتم زمین خیال همه راحت بشه![نیشخند]

آناهیتا

همه خودشون میترسن شاخه زیر پاشون ببرن! نیازمند نیرویی مثل کشاورزیم تا وادارمون کنه به پرواز[نگران]

مرهم

سلام اخه میدونی چیه؟ وقتی ادم به تجزیه تحلیل اون شاخه میپردازه که ببرمش یا نه؟ اغلب به این نتیجه میرسی که همینجایی که هستی را محکم بچسب که شاید از شاخه بیوفتی پایین و دیگه نتونی شاخه خالی پیدا کنی/ به کلمه اغلب توجه کنیدا چون همیشه اینجوری نیست بلکه اغلب اینگونه است [گل]چی نوشتم[ابله]

یاسمن

ریسک کردن کار سختیه و من معمولا ریسک نمی کنم البته یک جاهایی هم ریسک کردم و جواب داده و جاهایی هم نه . در کل آدم باید عاقلانه ریسک کنه .

مهسا

سلام یه وقتای دید انگار پامون رو به شاخه ها چسب زدن.وقتی شاخه بریده میشه ما هم باهاش سوقوط میکنیم... امیدوارم هممون بتونیم این وابستگی ها رو تشخیص بدیم و خودمون رو ازشون رها کنیم.. شادیتان روز افزون....[گل]