پهباد "فطرس" رونمایی شد .....

هنگامی که امام حسین (ع) متولد شد خداوند به جبرئیل فرمان داد با گروه بسیاری از فرشتگان به حضور پیامبر (ص) آیند و به او تبریک بگویند.

جبرئیل در مسیر فرود از آسمان به زمین فرشته ای به نام فطرس را دید که در جزیره ای افتاده (خداوند فطرس را مامور کاری کرده بود ولی او در آن کار کندی می کند، ودر نتیجه به کیفر شکست بالهایش گرفتار می شود)

فطرس به جبرئیل عرض کرد: به کجا می روید ؟

جبرئیل امین فرمود: به سوی محمد (ص) .

فطرس عرض کرد: مرا نیز با خود حمل ونزد آن حضرت ببر شاید برایم دعا کند؛ جبرئیل خواسته او را پذیرفت و به همراه فرشتگان دیگر به حضور پیامبر اسلام (ص) رسیدند و ولادت حسین (ع) را تبریک گفتند.

آنگاه جبرئیل ماجرای فطرس را عرض کرد.

پیامبر فرمود، به او بگو پیکرش را به این نوزاد (حسین (ع) ) بمالد؛ فطرس همین کار را کرد و همان دم خداوند فطرس را تندرست کرد و به حال اول برگرداند؛ سپس فطرس همراه جبرئیل به آسمان پر گشود.

در روایت دیگر آمده که فطرس هنگام پرواز به سوی آسمان به رسول خدا (ص) عرض کرد، اکنون که من به خاطر وجود حسین (ع) شفا یافتم باید حق او را ادا و احسانش را جبران کنم؛ هرکس حسین (ع) را زیارت کند زیارتش را به او ابلاغ می کنم، و هرکس در هر کجا به او سلام کند یا درود فرستد سلام ودرود او را به آن حضرت خواهم رساند.

/ 3 نظر / 21 بازدید
hora

سلام و درود خدا به مرد شجاعت و ایستادگی حسین ...

مهسا

سلام. خوبین؟ واقعا جالب بود. من این ماجرا رو نشنیده بودم و آلان که خوندم باید ازتون بابت گذاشتنش تشکر کنم. و این تصویر واقعا به ادم احساس غرور میده. امیدوارم همه ی اونای که دارن برای کشور زحمت میکشند موفق باشند و همیشه سلامت. شادیتان روز افزون[گل]

ملیحه

[گل][گل]